Tekst en muziek
met hart en ziel beleven

De Stichting Recital organiseert al meer dan 30 jaar gratis toegankelijke concerten waarin het klassieke lied de hoofdrol speelt

Seizoen 2023-2024

Hieronder ziet u een overzicht van recitals van seizoen 2023 – 2024:

1 oktober

MET BRAHMS NAAR BROADWAY

In het programma staan liederen van Brahms centraal. En de verrassende link naar Broadway? Die is er wel zeker. Eric Sans schreef in zijn boek over Brahms liederen:

Enkele van Brahms’ Lieder und Romanzen, op. 14 zijn uiterst moderne liefdesliederen. Pas vele jaren later bleek – in een andere taal en stijl- Gershwin in staat om zijn illustere voorganger te evenaren.

Laat u verrassen door dit concert, waarin o.a. ook Abenddämmerung (op. 49/5), Meerfahrt (op. 96/4) en Ein Wanderer (op. 106/5) te horen zullen zijn.

9 november

Sytse Buwalda en Steven Faber brengen Winterreise van Schubert.

21 januari

Verschwiegene Lieder

Muziek van vervolgde joodse componisten uit de holocaust.

Dit programma maakt deel uit van een doorlopend project: het verzamelen en restaureren van repertoire dat sinds de holocaust verloren was gegaan.
Het programma bevat een prachtige mengeling van stijlen die typerend was voor de eerste helft van de 20e eeuw. Al deze componisten hadden een uitzonderlijke kwaliteiten, sommigen waren al internationaal bekende musici, sommigen waren nog erg jong, maar zeer bekwame kunstenaars. Maar allen werd hun het recht ontzegd om te leven en zelfs om te bestaan.
Voor het nazi-regime werden zij verboden kunstenaars en hun werken werden ‘Entartete Musik’ genoemd, zodat deze mensen en hun muzikale creaties vernietigd moesten worden.

Veel musici probeerden het Derde Rijk te ontvluchten, sommigen slaagden erin en overleefden het, anderen lukten het niet en de meesten van hen werden vermoord. Veel van hun waardevolle composities werden met hen vernietigd.

Sinds de Tweede Wereldoorlog zijn er af en toe werken van deze componisten opgedoken, nadat ze veilig waren verborgen door vrienden, collega’s, verre familie. Met het verstrijken van de tijd is het duidelijk geworden dat er een leemte is ontstaan in de muziekgeschiedenis van de 20e eeuw door het wegvallen van deze prominente componisten, die anders de bron en inspiratie hadden moeten en kunnen zijn voor een hele nieuwe generatie componisten en andere musici.

Programma Verschwiegene Lieder

17 maart

Elisa Maayeshi (sopraan) en Pieter Bogaert (piano) brengen muziek van onder andere Ravel en Poulenc. Onder de link hieronder staat het gehele programma.

Programma 17 maart 2024

Biografie Elisa Maayeshi

Afgelopen mei studeerde Elisa Maayeshi (2001) cum laude met een 9,5 voor haar interpretatie van La voix humaine van Francis Poulenc op het Conservatorium van Amsterdam bij Sasja Hunnego.

Al vanaf jonge leeftijd heeft Elisa een grote liefde voor het theater en klimt ze maar wat graag op het podium. Vanaf haar zevende kreeg ze zangles van Maria Anna Huitema en als tiener zong ze verschillende rollen bij muziektheatervereniging La Mascotte. Vanaf haar vijftiende ging ze naar het ArtEZ Conservatorium voor zangles bij Claudia Patacca. Na het afronden van haar bachelorstudie is ze nu onderdeel van de Dutch National Opera Academy.

Naast haar studie heeft ze niet stilgezeten. Zo zong ze in 2022 in een moderne opera op het Vienna Summer Music Festval. Ook zong ze enkele oratoriumwerken als het Requiem van Mozart en de Nelsonmis en Theresienmis van Haydn. Ze ontving een studiebeurs van de Miluška Duffková stichting; ze heeft masterclasses gevolgd bij onder andere Rosemary Joshua (Podium Klassiek), Lenneke Ruiten, Margreet Honig, Roberta Alexander, Alexander Oliver, Miranda van Kralingen en Ira Siff en zong onder leiding van dirigent Ed Spanjaard.

Biografie Pieter Bogaert

De Belgische pianist Pieter Bogaert is een gepassioneerd liedbegeleider en kamermusicus. Hij voltooide zijn pianostudies bij Frank van de Laar aan het Conservatorium van Amsterdam. Voordien studeerde Pieter bij David Earl in Cambridge en Raymond Fischer in Oxford, terwijl hij daar ook natuurkunde studeerde.

Pieter nam deel aan talrijke masterclasses van docenten en solisten als Boris Berman, Naum Grubert, Jan Wijn en Boris Giltburg. Hij deed dit onder andere in het kader van festivals als The International Holland Music Sessions, Festival Jong Talent Schiermonnikoog, Verão Clássico festival in Lissabon en het Internationaal Lied Festival Zeist.

Sinds 2019 vormt hij een vast duo met altviolist José Nunes. Samen verkennen ze het altvioolrepertoire, en breiden ze het uit met hun eigen transcripties.

Pieter heeft ook een grote passie voor liedrepertoire. Hiervoor kreeg hij lessen en masterclasses van onder anderen Elly Ameling, Malcolm Martineau, Gerold Huber, Roberta Alexander, Pierre Mak en Hanna Shybayeva.

Hij werkt ook als piano coach aan het ArtEZ conservatorium in Zwolle en als pianist bij de Dutch National Opera Academy.

 

26 mei

Versi Italiani

Anastasia Terranova en Jeroen Sarphati brengen een Italiaans programma met Italiaanse liederen en liederen over Italië van o.a. Hugo Wolf. 

In de bijlage ziet u de liederen die de musici brengen.

Versi italiani – recital program